Drodzy rodzice

okres adaptacyjny jest trudnym czasem dla dziecka, a sama adaptacja jest wyzwaniem nie tylko dla Malca, ale również dla Was- Rodziców. Szczególnie ważna, w tych pierwszych dniach uczęszczania dziecka do Placówki, jest współpraca Państwa z Nauczycielem i darzenie się wzajemnym zaufaniem. Muszą mieć Państwo świadomość, iż w dużej mierze to, jak przebiegnie adaptacja zależy właśnie od Państwa.

Prosimy, aby Państwo w tym szczególnym okresie przede wszystkim rozmawiali z dzieckiem, byli dla niego wyrozumiali, wykazali się pogodą ducha, stanowczością i systematycznością w przyprowadzaniu go do Przedszkola. Dzięki temu, Państwa Pociecha będzie mogła w możliwie jak najkrótszym dla siebie czasie, poczuć się  w  naszym Przedszkolu jak w domu.

  • Standardowa adaptacja trwa około tygodnia.
  • W pierwszym dniu adaptacyjnym czas pobytu Dziecka w placówce wynosi maksymalnie 1-2 godziny. W kolejnych dniach czas ten jest wydłużany w zależności od indywidualnej reakcji dziecka.

W okresie adaptacyjnym warto zaopatrzyć dziecko w jedną ulubioną zabawkę. Dzięki temu, dziecko będzie czuć się w tych trudnych dniach bezpieczniej w nowym miejscu.

W wyprawce powinny się znaleźć:

  • 1x paczka chusteczek higienicznych, 1x paczka chusteczek nawilżanych
  • Ubranka na zmianę- przynajmniej dwa komplety
  • Obuwie na zmianę

Placówka zapewnia dzieciom jedzenie i picie,  jednak jeżeli się Państwo zdecydują na przynoszenie swoim Pociechom dodatkowego prowiantu lub napojów, prosimy, ze względu na wymogi Sanepidu o przynoszenie rzeczy fabrycznie zapakowanych, owoców i wody.

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.

Z poważaniem,
Dyrektor przedszkola

services-2_section_01_2
services-2_section_01_1
services-2_section_01_2
services-2_section_01_1